VİZYON & MİSYON

Oktay İnşaat Çukurova Bölgesi’nde, 1964 yılından beri prestijli yapıların ve projelerin müteahhidi olarak önemli bir yere sahiptir. Bu köklü deneyimini inşaat sektörünün farklı alanlarında ve Türkiye’nin her noktasında aynı üstün uzmanlık anlayışıyla kullanabilmek, tamamladığı her yeni projenin yaşama ve yaşamı hep daha iyiye götürmesini hedefleyerek çalışmaktadır.

21. yüzyılda yılların deneyimini, yalnızca insan için, güvenli ve nitelikli yapı anlayışıyla birleştirerek sadece Türkiye’de kalmayıp yabancı piyasaya da açılarak devam ettirecektir.

BİZ KİMİZ?

1964 yılında Bülent Celal Oktay tarafından kurulan Oktay İnşaat, Türkiye’nin o günlerde gelişmekte olan yeni yüzünde yerini alarak özellikle Çukurova Bölgesi’nde faaliyetlere başlamıştır. Devletin gelişmekte olan yapılanması doğrultusunda ortaya çıkan ihtiyaçlara yönelik kamu yatırımları için bina yapımı projelerini üstlenen firmamız 1964 - 1969 yılları arasında bu alandaki faaliyetlerine devam etmiştir.

Ülkemizin o günlerdeki konut açığı düşünülerek, 1969 yılında konut yapımı projelerine başlayan firmamız bugüne kadar gerek konut yapımı gerekse kamu yatırımları binalarının yapımını üstlenerek bugünlere gelmiştir. Özellikle 1987 yılından itibaren büyük ölçekli konut yapımı projelerini üstlenen firmamız 1988 yılında Levent Oktay’ın, 2002 yılında da Beyhan Horoz’un katılımı ile çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Firmamız bugüne kadar 1631 adet konut yapımı işini fiilen bitirmiş ve halen 262 adet konut yapımını, kuruluşundan beri üstlenmiş olduğu çevreye saygı, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, teknoloji ile bütünleşmiş misyonu ile sürdürmektedir.